Rodzaje rolet zewnętrznych

 

 

  • rolety naokienne – obudowa wykonana z PVC z pokrywą rewizyjną umieszczoną od tyłu lub dołu skrzynki rolety. Skrzynka nakładana na okno, a następnie wraz z nim montowana we wnęce okiennej. Możliwość różnych wariantów zabudowy, łącznie z zabudową całkowitą (dotyczy skrzynek z rewizją od dołu). System rolet naokiennych znajduje zastosowanie w nowym budownictwie oraz przy modernizacji budynków już istniejących. Decyzja o zastosowaniu tych rolet powinna zostać podjęta na etapie projektu lub podczas wymiany stolarki okiennej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • rolety natynkowe – obudowa wykonana z aluminium z pokrywą rewizyjną umieszczoną od przodu skrzynki rolety. Skrzynka montowana na murze (bez ingerencji w światło okna) lub we wnęce okiennej (ingerencja w światło okna). Brak możliwości zabudowy. System rolet natynkowych znajduje zastosowanie w nowym budownictwie oraz przy modernizacji budynków już istniejących. Decyzja o ich zastosowaniu może zbyć podjęta w dowolnym momencie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gallery/roleta nadstawna
gallery/rol naok
gallery/rolety zewn
gallery/rolety zewne

Rolety zewnętrzne zabezpieczają przed przegrzewaniem się pomieszczeń latem, utratą ciepła zimą oraz obniżają poziom hałasu. Dodatkowo mogą stanowić zabezpieczenie przed włamaniem.

Rolety zewnętrzne dzięki swojej funkcjonalności stanowią integralną część nowoczesnych technologii budowlanych. Są doskonałym zabezpieczeniem przed słońcem, wiatrem, deszczem, śniegiem i innymi zjawiskami atmosferycznymi. Zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną budynku, która w okresie letnim zapobiega nadmiernemu nasłonecznianiu się pomieszczeń, a w okresie zimowym przyczynia się do znacznej oszczędności energii cieplnej. Rolety okienne zwiększają również izolację akustyczną, odczuwalnie obniżając poziom hałasu w pomieszczeniach. Zapewniają zachowanie prywatności oraz  znacząco wpływają na poczucie bezpieczeństwa domowników. Wszystkie rodzaje rolet zewnętrznych opóźniają czas włamania, jednak by spełnić normy rolet antywłamaniowych ich konstrukcja powinna być odpowiednio wzmocniona i solidnie zamontowana do ścian budynku.

Zalety rolet okiennych zewnętrznych w okresie letnim

Okna przepuszczają do 80% promieni słonecznych, doprowadzając latem do nadmiernego nasłoneczniania się pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych można w łatwy sposób ograniczyć ten niepożądany efekt. W przeciwieństwie do rolet wewnętrznych, rolety okienne zewnętrzne odbijają promienie słoneczne już przed szybą, nie dopuszczając do nagrzewania się  pomieszczeń. W okresie letnim można odczuć korzyści z zastosowania rolet zewnętrznych w postaci zaciemnienia i przyjemnego chłodu w pomieszczeniach.

Zalety zewnętrznych rolet w okresie zimowym

Okna stanowią jedno z głównych źródeł strat ciepła w strukturze budynku (od 15 do 25%). Dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych można w łatwy sposób ograniczyć ten niepożądany efekt. Między oknem a pancerzem rolety powstaje tzw. poduszka powietrzna, działająca jak dodatkowa warstwa izolująca. W okresie zimowym zmniejsza się dzięki temu zapotrzebowanie budynku na energię (znacząco obniżając koszty jego ogrzewania – nawet o 30%).

 

Kolorystyka rolet

 

 

 

 

 

 

gallery/roleta_podtynk
  • rolety podtynkowe – obudowa wykonana z aluminium z pokrywą rewizyjną umieszczoną od dołu skrzynki rolety. Skrzynka montowana przed oknem w odpowiednio przygotowanej wnęce w nadprożu. Konieczność zewnętrznej zabudowy. System rolet podtynkowych znajduje zastosowanie wyłącznie w nowym budownictwie. Decyzja o zastosowaniu tego rozwiązania musi zostać podjęta na etapie projektu.
gallery/rol zewn nasc
gallery/kolorysty_rolet